better
18 بهمن 1401 - 19:53

رضایی‌کوچی: رویکرد فاطمی‌امین کاهش قطعی برق و گاز واحدهای تولیدی است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: رویکرد فاطمی‌امین در وزارت صمت برای حمایت از واحدهای تولیدی برای کاهش قطعی برق و گاز در سال آینده کمک‌کننده خواهد بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مشترک اعضای این کمیسیون با فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: با توجه به اینکه در قانون بودجه سال 1401 دولت مجاز به واردات 4 هزار خودروی سنگین راهسازی برای وزارت راه و شهرسازی شد، وزیر صمت این موضوع را در جلسه هیأت وزیران مطرح کرده و مصوبه مربوطه نیز به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است. مسئولان سازمان راهداری نیز ثبت سفارش‌های خود را انجام دادند تا در شش ماه آینده حداقل 4 هزار خودروی سنگین راهسازی در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای توزیع میان شهرستان‌ها قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: موضوع دیگری که در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار گرفت، وضعیت قطع برق و گاز واحدهای بزرگ تولیدی بود. با توجه به قانون جهش تولید مسکن که دولت را به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی مکلف کرده و بخشی از آن نیز به تولید مصالح ساختمانی نظیر سیمان و فولاد مرتبط می‌شود که به دلیل قطعی برق و گاز و تعطیلی کار واحدهای تولیدی قیمت تمام شده مصالح ساختمانی تحت تأثیر قرار می‌گیرد، لذا وزیر صمت به عنوان متولی صنعت به دنبال راهکارهایی برای کمک به واحدهای تولید بوده تا قطعی برق و گاز  به کمترین میزان خود برسد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در حوزه تأمین برق وزارت صمت با واحدهای بزرگ توافق کرده تا خودشان با کمک وزارت صمت و دریافت تسهیلات نیروگاه‌هایی تأسیس و برق‌شان را تأمین و از شبکه سراسری جدا کنند.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس اضافه کرد: در بخش تأمین گاز نیز مقدماتی فراهم شده تا با کمک وزارت صمت به وزارت نفت تولید گاز برای سال آینده افزایش پیدا کرده تا شاهد کاهش قطعی گاز برای واحدهای تولیدی باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: رویکرد فاطمی‌امین در وزارت صمت برای حمایت از واحدهای تولیدی برای کاهش قطعی برق و گاز در سال آینده کمک‌کننده خواهد بود و امیدواریم شاهد کاهش در سال آینده قطعی انرژی در واحدهای تولیدی باشیم که قطعاً در قیمت تمام  شده مصالح ساختمانی و تولید نیازهای کشور مؤثر است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025964